Ogłoszenia duszpasterskie, 24 czerwca 2017 – 12 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• W środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • W czwartek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka z tej Uroczystości przeznaczona jest na świętopietrze
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Na Mszę św. o godz. 700 zapraszamy: Róże Różańcowe, Bractwo Szkaplerzne, Margaretki oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed Mszą św. odmówimy różaniec.

Do chorych z posługa sakramentalna udam się w sobotę od godz. 800. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w tygodniu o 1730 a w niedziele o 1630.

W piątek uroczyste zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”.

W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać rozmowę z najbardziej znanym w Polsce szefem kuchni Wojciechem Amaro – „Miałem karierę, pieniądze, sławę, czyli miałem wszystko, a jednocześnie czułem pustkę. Prosiłem Boga o pomoc. On mnie wysłuchał. Teraz czuję, że jestem narzędziem, naczyniem glinianym w rekach Tego, któremu zawierzyłem swoje życie”.

Od przyszłej niedzieli w okresie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 1000.

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 1130 zostaną poświęcone dwie figury Matki Bożej Fatimskiej. Mniejsza figurka będzie odwiedzać nasze domy a duża figura przywieziona z Fatimy i ufundowana przez dwie rodziny z naszej parafii obchodzące w tym roku 40-lecie sakramentu małżeństwa, znajdzie godne miejsce w naszym kościele.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia a wyjeżdżającym na wakacje dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.