Ogłoszenia duszpasterskie, 24 września 2017 – 25 Niedziela Zwykła

• W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
  • W piątek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • W sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

W środę o godz. 1900  odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W piątek po wieczornej Mszy św. czyli o godz. 1830  odbędzie się w kościele krótkie spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.

Również w piątek o godz. 1900 w sali na plebanii pierwsze spotkanie dla klasy II gimnazjum.

W sobotę odbędzie się VIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik.

Zbliża się październik, nazywany często „miesiącem różańcowym”. W kościołach wierni gromadzą się na modlitwie różańcowej, a wiele rodzin modli się również w swoich domach. Serdecznie zachęcam, aby rodzice wspólnie z dziećmi odmawiali wieczorek jeden dziesiątek różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w tygodniu o 1730 a w niedzielę o 1630. Dzieci z klasy I i II poprowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek, z klasy VI i VII w piątek. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają we wtorek przed nabożeństwem poświęcone różańce.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m.in. dlaczego Polacy piją dziś więcej alkoholu niż w latach 80-tych.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.