Ogłoszenia duszpasterskie, 25 października 2015 – 30 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• W środę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – odpust w Skawinie
  • W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą odprawiane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i o 14:00 na Cmentarzu a w Dzień Zaduszny w kościele o godz. 7:00 a na Cmentarzu o godz. 15:00

1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.

2. Z serca dziękujemy: rodzinie Koral, która pięknie przygotowała kościół na dzisiejszą niedzielę, a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na powstający ołtarz Bożego Miłosierdzia. Specjalne podziękowania składamy na ręce pana Marka Migdała, którego firma wykonała prace malarskie w nawie bocznej kościoła, panu Dawidowi Lelek za ofiarną pomoc, oraz panom: Leszkowi i Łukaszowi Janik za wykonanie instalacji elektrycznych w kościele.

4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Podczas nabożeństw będzie okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

5. W piątek przed południem uczniowie naszej szkoły przejdą przebrani za swoich świętych patronów na cmentarz. Zamiast pogańskiego Halloween będziemy obchodzić Holy Wins, co oznacza – Święty Zwycięża!)

6. Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych należy zaznaczyć godzinę mszy św. 800 lub 1130 przed którą w niedziele będziemy się modlić za zmarłych.

7. Zbiórka dla lektorów i ministrantów będzie w sobotę o godz. 8:00.

8. Decydujemy dziś o przyszłości naszej Ojczyzny. Warto więc całą rodziną pójść na wybory.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” i „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o tym, co wydarzyło się na synodzie w Rzymie. Wołanie niewidomego żebraka Bartymeusza z dzisiejszej Ewangelii: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną” możemy uczynić również naszą modlitwą do Boga o uzdrowienie duszy i ciała. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!