Ogłoszenia duszpasterskie, 3 września 2017 – 22 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziele miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę XXV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii zebrzydowskiej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

• Dziś przypada wspomnienie św.  sw. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W piątek – Święto Narodzenia NMP
  • W sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.

Przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, pragniemy pomóc tym rodzinom w naszej parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej i przygotować dla dzieci, tak jak w poprzednich latach, tzw. wyprawkę szkolną, czyli przybory szkolne, oraz plecaki, które z pomocą nauczycieli trafią do wybranych dzieci. Wyprawkę szkolną można przynosić do zakrystii lub na plebanię.

W poniedziałek rozpoczynamy nowy Rok Szkolny Mszą św. o godz. 900. Bardzo proszę, aby dzieci na rozpoczęcie Roku Szkolnego przystąpiły wcześniej do spowiedzi. Dzieci z Gołuchowic będą mogły skorzystać z dowozu o godz. 835 z przystanków autobusowych. Powrót o godz. 1100.

Klasy III gimnazjum oraz I ponadgimnazjalna przyjdą na spotkanie w środę na godz. 1900, a klasa II gimnazjum w piątek na godz. 1900. Kandydaci do bierzmowania przyniosą na spotkanie indeksy.

Przed zakrystią znajduje się prasa katolicka. Jest: „Gość niedzielny”, „ Niedziela” i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą”.

Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.