Ogłoszenia duszpasterskie, 30 września 2018 – 26 Niedziela Zwykła

W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

• Dziś przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  • We wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  • W czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • W piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy św. ucałujemy relikwie Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. W tym tygodniu (5-go października [przyp. red.]) przypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek  Msza św. o godz. 700 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie rano i po południu od godz. 1630. Na godz. 1630 zapraszamy dzieci z klas IV, które odprawiają pierwsze piątki miesiąca. Przypominamy również o spowiedzi kandydatom do bierzmowania z klasy VIII i z klasy III gimnazjum. W I sobotę na Mszę św. o godz. 700 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie Róże Różańcowe, Bractwo Szkaplerzne i Margaretki. Przed Mszą św. odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalna udam się w sobotę od godz. 800. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.
  3. Zbliża się październik, nazywany często „miesiącem różańcowym”. W kościołach i w domach wierni gromadzą się na wspólną modlitwę.
    W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie w tygodniu o 1730, a w niedzielę o 1630.  W pierwszym tygodniu różaniec poprowadzą dzieci z klasy III przygotowujące się do I komunii św. W poniedziałek przed nabożeństwem dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone różańce. Zapraszamy całą rodzinę parafialną do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  4. III Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 13 października Wyjazd busem z parkingu przy kościele o godz. 800. Zapisy u pana Bolesława Treli. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na witraż Opatrzności Bożej jako dar wdzięczności naszych parafian na 100-lecie odzyskania niepodległości.
  6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło” a dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł: „Bądźcie odważni” o zakończonej niedawno pielgrzymce papieża Franciszka na Litwę, gdzie Ojciec święty był przyjmowany z wielką serdecznością.
  7. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.