Ogłoszenia duszpasterskie, 5 sierpnia 2018 – 18 Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

1. W poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego
  2. W środę – św. Dominika, prezbitera
  3. W czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  4. W piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  5. W sobotę – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  6. Dziękujemy rodzinom, które goszczą u siebie figurę Matki Bożej Fatimskiej i polecamy te rodziny opiece Maryi.
  7. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o bezcennej inicjatywie do której zachęcają również biskupi polscy: 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości.
  10. Całej rodzinie parafialnej oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli,  dobrego tygodnia i bezpiecznych wakacji.