Ogłoszenia duszpasterskie, 9 grudnia 2018 – 2 Niedziela Adwentu

Dziś dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy będzie można wesprzeć materialnie kościoły prześladowane za wiarę.

W kalendarzu liturgicznym tygodnia:

• W czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  1. Obchodzącym w tym tygodniu Imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę  i do kopert na potrzeby naszego kościoła a szczególnie na wymianę czterech okien w zakrystii.
  3. Serdecznie zapraszamy całe rodziny na Msze święte roratnie o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci przynosiły na Roraty lampiony.
  4. W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
  5. Prosimy o przynoszenie do zakrystii artykułów spożywczych, które zostaną przekazane rodzinom potrzebującym w naszej parafii.
  6. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Na stoliku przed zakrystią jest: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Źródło”. W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać          o niezwykłej postaci, czyli dwukrotnym premierze Chin, który później został zakonnikiem i kapłanem.
  7. Przed nami czas radosnego oczekiwania. Pan jest blisko. Przeżyjmy ten Adwent w bliskości z Bogiem. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz gości!