Ogłoszenia duszpasterskie, 9 października 2016 – 28 Niedziela Zwykła

• Dziś przypada święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy rodzinom: Cora, Gala i Kotula, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na zakup ławek do dolnego kościoła.
  4. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Dzieci z klasy I i II prowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek a z klasy VI oraz gimnazjaliści w piątek.
  5. Dziś o 15:00 spotkanie Rady Parafialnej.
  6. We wtorek o godz. 18:30 w kościele zbiórka dla kandydatów na ministrantów a o 19:00 próba scholii w sali na plebanii.
  7. W środę o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla klasy I gimnazjum.
  8. Można składać ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wypominkach rocznych proszę zaznaczyć godzinę mszy św. 8:00 lub 11:30 przed którą w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych.
  9. Przypominamy też, że co 20 lat należy opłacić miejsce na cmentarzu na którym spoczywają nasi bliscy zmarli.
  10. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, i „Źródło” a w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o wielkiej modlitwie pokutnej, która odbędzie się na Jasnej Górze 15 października.
  11. Dziesięciu trędowatych zostało uzdrowionych, a przyszedł podziękować tylko jeden. Wszystko otrzymaliśmy od Boga. Za wszystko też dziękujmy Bogu. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!