OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.05.2022.

 

 

 1. Nabożeństwo majowe codziennie pół godziny przed wieczorną mszą świętą. W tym tygodniu połączone jest z nowenną przed uroczystością św. Stanisława.
 2. We wtorek uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 8.00, 11.30 suma odpustowa i o 15.00. W tym dniu kazania będzie głosił oraz odprawi mszę świętą odpustową ks. Wiesław Baniak z zakonu księży Guanellianów.
 3. Kwesta strażaków na doposażenie jednostki w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych odbędzie się 3-go maja przed każdą mszą świętą.
 4. W środę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą świętą o godz. 7.00 a po południu od godz. 17.00.
 6. W sobotę pierwszą miesiąca różaniec wynagradzający oraz zmianka tajemnic różańcowych „Wielkiej Nowenny” po mszy świętej o godz. 7.00.
 7. W sobotę o godz. 8.00 wyjazd do chorych. Zapisy do piątku włącznie.
 8. Sołtys i Rada Sołecka przy aktywnym wsparciu OSP Rzozów zapraszają w sobotę 7-go maja na cykliczną już akcję sprzątania Rzozowa. Początek zdarzenia godz. 9.00 zbiórka pod remizą. Jednocześnie prosimy mieszkańców o zgłaszanie newralgicznych miejsc do sprzątania Radzie Sołeckiej.
 9. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza wszystkich na poświęcenie figurki Pana Jezusa Frasobliwego-znajdującej się przy drodze na Radziszów-które odbędzie się za tydzień w niedzielę 8-go maja o godz. 17.00. Poświęcenie połączone będzie ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Koszt całkowity renowacji wyniósł 15 736 zł. Od Gminy Skawina otrzymaliśmy 8 200zł, mieszkańcy Rzozowa zebrali 5 336 zł, natomiast Rada Sołecka dołożyła 2 200 zł.
 10. Zachęcam do zakupu prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.

 

Posted in Ogłoszenia duszpasterskie.