OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.04.2022.

1. Róża św. Siostry Faustyny poprowadzi różaniec fatimski w środę 13-go kwietnia o godz. 17.30. W tym dniu nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po wieczornej mszy świętej.
  2. Liturgię Wielkiego Czwartku rozpoczynamy o godz. 19.00. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny przez odśpiewanie przed wystawionym Najświętszym sakramentem strof: „Przed tak wielkim”.
  3. W piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 19.00. Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i adoracja. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w adoracji krzyża podczas liturgii Wielkiego piątku. Gorzkie żale zaśpiewamy o godz. 21.15. Strażaków proszę, aby tradycyjnie trzymali straż przy grobie pańskim. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na ut5rzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.
  4. PROGRAM  ADORACJI  PRZY GROBIE PAŃSKIMW WIELKI PIĄTEK  I  WIELKĄ  SOBOTĘ.

22.00   Gołuchowice lewa strona od granicy z Jurczycami od pp. Śliwa do pp. Kordys.

23.00   Od Skawiny do przejazdu kolejowego

00.00   Od przejazdu kolejowego i droga do Huty

01.00   Droga wojewódzka od rodziny Pałac, obie strony do skrętu na cmentarz, droga na Borek Szlachecki prawa strona, osiedle

02.00   Droga na Podole i Kotoc.

03.00   Skotnica, droga do Radziszowa od rodziny Budek do rodziny Tyrała.

04.00   Lewa strona drogi na cmentarz, góra wsi do kuźni, powrót do Pana Wantucha, droga od kościoła w dół w kierunku kuźni.

05.00   Pasternik i ulice.

06.00 Środek wsi od rodziny Klimas do rodziny Wcisło oraz Nadewsie (Zagonnie) od rodziny Kumala do rodziny Do Huu.

07.00   Gołuchowice prawa strona od pp. Kubas do pp. Klimas

1. W sobotę zaleca się tradycyjne powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Modlitwa błogosławienia pokarmów o godz. 9.00, 10.00 i 11.00.
  2. Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godz. 19.00 przed kościołem. Proszę o przyniesienie świec. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  3. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 7.00 a po niej msza święta. Pozostałe msze święte o godz. 11.00 i 15.00.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte godz. 8.00, 11.00 i 15.00.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie kościoła.
  6. W imieniu JE ks. bp Janusza Mastalskiego oraz swoim chcę podziękować rodzicom oraz młodzieży  za piękną postawę, pomoc oraz zaangażowanie podczas wczorajszej uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania.