Ogłoszenia duszpasterskie, 25 września 2016 – 26 Niedziela Zwykła

• W środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
  • W czwartek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • W piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • W sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Z serca dziękujemy: Irenie Płonka, Katarzynie Lupa i Małgorzacie Mazur, które pięknie przygotowały kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła. Remont dolnego kościoła jest już spłacony.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy Róże Różańcowe i Bractwo Szkaplerzne. Przed mszą św. odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalna udamy się w sobotę od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii do piątku włącznie.
  5. Zbliża się październik, nazywany często „miesiącem różańcowym”. W kościołach wierni gromadzą się na modlitwie różańcowej, a wiele rodzin modli się również w swoich domach. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Dzieci z klasy I i II poprowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek a z klasy VI oraz gimnazjaliści w piątek. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają we wtorek poświęcone różańce.
  6. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, a w zakrystii miesięcznik „Cuda i łaski Boże”. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „Bóg nie umarł”.
  7. Przypowieść Jezusa o Łazarzu i bogaczu z dzisiejszej Ewangelii wskazuje na rzeczywistość sądu ostatecznego, która pobudza do odpowiedzialności i budzi refleksję. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!