Ogłoszenia duszpasterskie, 2 października 2016 – 27 Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny:

• Dziś przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • We wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • W środę – wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy – po wieczornej mszy św. ucałowanie relikwii św. s. Faustyny
  • W piątek – wspomnienie NMP Różańcowej
  1. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny i ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa wypraszanego za przyczyną świętych patronów.
  2. Z serca dziękujemy: Ewie Majcherek – Jaworskiej, Barbarze Wrzoszczyk, Bernadecie i Edwardowi Wrzoszczyk, którzy pięknie przygotowali kościół na dzisiejszą niedzielę a w nadchodzącym tygodniu prosimy rodziny z kolejnych trzech domów.
  3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na składkę i do kopert na potrzeby naszego kościoła.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie po południu od godz. 16:30. Dzieci z klasy IV które odprawiają I piątki miesiąca oraz gimnazjaliści przyjdą do spowiedzi o 17:00 a po nabożeństwie różańcowym przyjmą komunię św. W tym tygodniu ze wzg. na I piątek miesiąca gimnazjaliści nie mają spotkania formacyjnego. Na mszę św. koncelebrowaną o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe są odprawiane w tygodniu o 17:30 a w niedzielę o 16:30. Dzieci z klasy I i II prowadzą różaniec w poniedziałek, z klasy III we wtorek, z klasy IV w środę, z klasy V w czwartek a z klasy VI oraz gimnazjaliści w piątek. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają we wtorek poświęcone różańce oraz książeczki.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.
  7. Dnia 8 października zapraszamy na I ogólnopolską pielgrzymkę apostolatu „Margaretka”, czyli tych, którzy już są zrzeszeni jak i tych, którzy po prostu chcą się modlić za kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 9:00 w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
  8. Przed zakrystią znajduję się prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, i „Źródło”. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać kto w polskim parlamencie jest za ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  9. Apostołowie prosili Jezusa: „Dodaj nam wiary”. Trzeba się modlić nie tyle o wielką wiarę ale o wiarę żywą, czyli taką, która łączy nas z Bogiem. O taką wiarę będziemy za chwilę prosili podczas adoracji Jezusa Eucharystycznego. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia dla naszych parafian oraz dla gości!

[dop.red:]

Kliknij aby zobaczyć treść kazania, które w niedzielę 25 września 2016 r. wygłosił ks. prałat Paweł Ptasznik podczas uroczystej mszy świętej z poświęceniem pomnika Ojca św. Jana Pawła II